Sve o našim MALIŠANIMA

Dobrodošli na forum za mame i bebe

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  Login  

Share | 

[b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
maya

Broj komentara : 19
Mjesto : Zenica
Registration date : 2008-07-25

KomentarNaslov komentara: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Fri Jul 25, 2008 2:44 pm

Evo da mi počnemo.Moje dijete već jako dugo ne koristi dnevne pelene,ali noćnu mu još nismo uspjeli izbaciti.Trudimo se i nadam se da ćemo i uspjeti laola
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
maya

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Thu Aug 07, 2008 1:36 pm

Skinuli smo noćnu pelenu prije 10-ak dana i dešava se da se nekad upiški a nekad ne.
Pa zar nema još neka mama da podijelimo iskustva Sad
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
lejla

Broj komentara : 250
Mjesto : Amerika
Registration date : 2008-02-20

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Thu Aug 21, 2008 2:18 am

Moj savjet ti je da nabavis par knjiga koje tumace to nocno piskenje. Moze biti da je stvar psihicka a ne da on bas nezna. Smile
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
coka

Broj komentara : 93
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Thu Aug 21, 2008 11:44 pm

maya, koliko ti je staro dete?
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
maya

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Sat Aug 23, 2008 12:39 pm

Odvikli smo se od noćnih pelene skroz cheers i baš sam sretnaaaaa
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
coka

Broj komentara : 93
Mjesto : vojvodina
Registration date : 2008-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Sun Aug 24, 2008 10:02 pm

cheers
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
suncica

Broj komentara : 150
Mjesto : Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Tue Sep 09, 2008 8:48 pm

svaka čast maya i tvom mališanu
nažalos izgleda da nema niko da podijeli iskustvo jer još nisu u toj fazi. mi smo još u pelenama Smile))
ali ne bi bilo loše da nam napišeš kako si ti to uradila!

Broj komentara : 207

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Fri Jan 16, 2009 12:31 pm

evo da osvjezim ovaj dio foruma.

maya kako ste i u kom uzrastu sve to uspjeli napravit? naravno koliko vam je vremenski trebalo?

moja mama cuva ajru i ona trenutno radi na principu "ucenja" na tutu. poslije svakog spavanja stavi je na tutu i ona obavi veliku a ponekad i malu nuzdu.
nisam sigurna da ona bas razumije ali se jako raduje kad se pokaka. bude bas nekako ponosna. i kad hoce da kaki, sakrije se iza fotelje, cuci i smije se. jer je mama napravila zezanciju na temu tute. kad god se pocne napinjati mama kao pocne trcati u krug i govoriti cekaj cekaj ide tuta ide tuta i ona se pocne smijati, stane sa napinjanjem, mama je skine i stavi na tutu i ona obavi sta treba Smile moram priznati da mi se cinilo kao prerano (sa 9. mjeseci) ali sad vidim da to i nije tako lose jer ona obavi i u tutu ali i u pelenu (posebno za jutarnje budjenje). nema strah niti averziju od tute. i ne pravi se predstava kad se pokaki. sama sebi tapse kaze baaaooo i mi joj kazemo bravo i to je to. nema euforije. a zasto? zato sto moja prijateljica ima kcerku od 4 godine i svaki put kad se pokakila od prvog dana oni su vristali govorili bravoooo i ona sad kad se pokaki dovede ih da vide i moraju vikati braaavoooo Smile jeste simpaticno ako ne sjede gosti Very Happy

cekamo mayu da se mozda javi ili ako ima neko neka iskustva da podijeli sa nama.

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Thu Jan 22, 2009 12:01 pm

suncice hi 5
mayo hi 5

nadam se da su vam bebice dobro i da lijepo napreduju.

grupni hug

Broj komentara : 250
Mjesto : Amerika

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Thu Jan 22, 2009 10:09 pm

Ja imam namjeru svoju malenu cim nauci da stabilno sjedi odma je UPOZNATI sa tutom i navikavati je da se nuzda vrsi u tutu. Mislim da je previse dugo cekati do 2-ge godine da se dijete uci, mislim da je grehota tolike pelene bacati u smece i stvarati veci problem nasoj planeti koja nemoze i nezna da iskoristi djecije pelene.. nego one tako stoje neznam koliko godina i nemogu da se raspadnu...

Cak bi bila presretna kad bi moja mala naucila da ide u WC do prve godine.. eh sad za nocno to jos nisam sigurna kako kod njih funkcionise...

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Fri Jan 23, 2009 1:40 pm

lejla draga flower

do godine, gledajuci svoje dijete, nema sanse da je naucis na wc. ne konta nista. i tuta joj je samo zanimljiva jer ne zna reci da joj se kaki vec samo pocne da stenje a onda mi letimo po tutu. pelene ostaju.
i ja bih voljela barem do druge godine da se skinemo sa pelena ali nista ne ocekujem, nadam se, strpljiva sam.

sve najbolje draga!

KomentarNaslov komentara: Re: [b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]   Today at 7:10 am

Na vrh Go down

[b]Odvikavanje od pelena - TUTA[/b]
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1